O nás

Zdenek Pešata, TooldesignJako nositel značky Tooldesign považuji za nutné uvést i něco o sobě.

Mé technické vzdělání související s mou činností.

Tři roky umělecké školy

Vyučen v oborech

  • Mechanik a opravář pro kolejová vozidla
  • Mechanik a opravář pro silniční a motorová vozidla

Svářečské kurzy

  • Svařování a řezání kyslíkoacetylénovým plamenem
  • Svařování v ochranné atmosféře CO2
  • Svařování metodou TIG

Všechny tyto metody jsem prakticky využíval ve firmě Metalmex kde jsem mimo jiné tři roky pracoval na cnc vysekávacích strojích trumatic 235 a 400.

V souvislosti s trumatiky jsem byl zasvěcen do oblasti ohýbání a tváření plechu za studena. Výrobky z trumatiku jsem se naučil ohýbat na ohraňovacích lisech a dále dokončovat do finální formy dle zadání. Dále jsem zde získal dovednosti práce na obráběcích strojích od zkušených řemeslníků, kteří dlouhá léta pracovali ve vzorkovně závodu TESLA.

Po vojně jsem shodou náhod dostal příležitost pracovat ve firmě Polcon v prvopočátku zaměření výroby spíše zámečnického charakteru kde jsem prohluboval své svářečské schopnosti.
Rychle se rozvíjející firma začala svou výrobu zaměřovat na jednoúčelové stroje, zde se hodila znalost jak sváření, tvarování plechu tak i v neposlední řadě obrábění.

Má všestrannost se mi časem stala přítěží a rozhodl jsem se vydat dál, dostalo se mi nabídky práce jako nástrojař ve firmě LAIRD Technologies. Firma se zabývá výrobou stínění v EMI průmyslu.
Bral jsem to jako výzvu a 1.9.2006 jsem se vydal cestou nástrojaře již za rok jsem byl plnohodnotnou součástí týmu a ovládal jsem svou práci. Práce spočívala v údržbě a opravách postupových lisovacích nástrojů. Dále jsem své schopnosti prohluboval a snažil se přinášet inovativní řešení ve formě efektivity a úspory hledáním nových pracovních postupů.

Jsem dlouholetým příznivcem závodních aut a motor sportu ve formě rallye. Pořád se pohybuji v této oblasti i ve svém soukromém životě. Abych mohl tento koníček dělat na úrovni, koupil jsem dílnu se soustruhem a dále jsem ji dovybavil dalšími stroji, jako například pila, vrtačka, frézka, bruska, bruska na ventily, lis a poslední důležitý přírůstek je rovinná bruska.

Zde v této dílně jsem ve svém volném čase začal pracovat jako běžný řemeslník a po necelých sedmi letech jsem byl postaven před rozhodnutí opustit firmu Laird a vydat se cestou soukromého podnikání. Výsledky mé činnosti mluví za své.